kadry i płace

Blog Kadry i płace

17% podatku od wynagrodzeń

Od 1 października 2019 roku będzie pobierana niższa zaliczka na podatek dochodowy od wynagrodzeń wypłacanych pracownikom, zleceniobiorcom, wykonawcom dzieł, członkom zarządu i rad nadzorczych oraz osobom zatrudnionym na podstawie kontraktów menadżerskich, oczywiście o ile nie przekroczą progu podatkowego.
czytaj więcej
Blog Kadry i płace

Wczasy pod gruszą

Wczasy pod gruszą to marzenie wielu osób. Dla jednych dlatego, że oznacza spokój, kontakt z naturą i ucieczkę od wielkiego świata. Ale dla przeważającej większości wczasy pod gruszą to dodatkowe środki od pracodawcy na sfinansowanie odpoczynku. Niezależnie od tego, gdzie ten odpoczynek będzie realizowany. Jak dostać wczasy pod gruszą?
czytaj więcej
Blog Kadry i płace

Urlop bez zgody pracownika?

Pracownik, który chce wykorzystać urlop wypoczynkowy, wnioskuje do pracodawcy o urlop, wskazując od kiedy do kiedy chce korzystać z urlopu. Jest to wniosek, wiec pracodawca może się zgodzić na zaproponowany przez pracownika termin urlopu lub też nie wyrazić na niego zgody. A czy pracodawca może wysłać pracownika na urlop bez jego zgody?
czytaj więcej
Blog Kadry i płace

Kontrola ZUS - Część 2

Przesłuchania wykonawców dzieł W poprzedniej części wspominałam, że jeśli ZUS będzie próbował zakwestionować zasadność zawarcia umów o dzieło, to może dojść do przesłuchań osób, z którymi były zwarte te umowy.
czytaj więcej
Blog Kadry i płace

Kontrola ZUS - Część 1

Umowy o dzieło od dawna budzą wiele kontrowersji i są przedmiotem zainteresowania zarówno przedsiębiorców jak i inspektorów ZUS. Część przedsiębiorców wybiera tę formę w celu optymalizacji kosztów. Umowa o dzieło nie jest podstawą naliczenia składek ZUS i składki zdrowotnej, o ile nie została zawarta z własnym pracownikiem.
czytaj więcej
Blog Kadry i płace

Zaczynasz zatrudniać pracowników. Zderzenie rzeczywistości z wyimaginowanym światem idealnym.

Żeby było jasne – uważamy, że wszystko należy robić terminowo i prawidłowo. I gdy prowadzenie spraw pracowniczych trafia do naszego biura rachunkowego, to właśnie tak jest. Dokładamy wszelkich starań, aby dochować wszystkich terminów, aby dokumenty były prawidłowe i kompletne, wszelkie niezbędne informacje trafiły do urzędów i do zarządów klientów, a ich pracownicy mieli poczucie, że zostali dobrze obsłużeni przez kadrową.
czytaj więcej
Blog Kadry i płace

Obowiązki BHP przy telepracy

Jakie wymogi BHP obowiązują zdalnego pracownika? Przepisy BHP dość jasno określają, jakie wymagania dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy powinien spełniać pracodawca, zatrudniając zdalnych pracowników. Dzięki informacjom przygotowanym przez naszego partnera BHP-PULSAR możemy jasno i klarownie je określić.
czytaj więcej
Blog Kadry i płace

RODO

RODO to unijne rozporządzenie, którego celem jest ujednolicenie przepisów o ochronie danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. Rozporządzenie weszło w życie 25 maja 2016 roku i zacznie obowiązywać za półtora roku licząc od 25 listopada 2017 roku. Nałoży na przedsiębiorstwa szereg nowych regulacji w zakresie pozyskiwania danych osobowych i zarządzania nimi. Wdrożenie nowych przepisów wymaga zmian w dokumentacji, zmian procedur i opracowania nowych, a nawet zmian w organizacji w procesach biznesowych przedsiębiorstwa, natomiast nie wprowadza żadnej rewolucji w zakresie podstaw prawnych określających dopuszczalność przetwarzania danych osobowych.
czytaj więcej

Kontakt

POTRZEBUJESZ INFORMACJI O USŁUGACH? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

Porozumiewamy się swobodnie językiem polskim oraz angielskim. 

Godziny otwarcia biura 8:00 - 17:30. 

sprawdź dojazd
QR Code
Adres

Informacja o usługach

Informacje o usługach