Kadry i płace

Naszym klientom gwarantujemy kompleksową obsługę kadrowo- płacową.  Wspieramy w tworzeniu działów płacowych i personalnych w firmie oraz prowadzimy nadzór nad ich funkcjonowaniem

Kadry i płace

Rozwiązania systemowe

Będąc specjalistami w swojej branży oferujemy nie tylko kompleksową usługę outsourcingu kadr i płac, ale również staramy się przekonać naszych klientów do innowacyjnych rozwiązań systemowych.  Wdrażane przez nas funkcjonalności mają zautomatyzować wybrane procesy, usprawnić działania operacyjne, a tym samym wygospodarować więcej czasu na kluczową działalność przedsiębiorstwa. Służymy pomocą przy dobraniu odpowiedniego rozwiązania do potrzeb klienta i jego struktury organizacyjnej.

Nasza oferta obejmuje w szczególności:

E-teczka, E-urlopy i akta osobowe

Według obowiązujących przepisów prawa, każdy pracodawca w Polsce ma obowiązek prowadzenia akt osobowych swoich pracowników. Każda teczka zawiera informację na temat czterech etapów życia pracownika w firmie:

  • A– dokumenty sprzed okresu zatrudnienia (świadectwa pracy, dyplom itp.),
  • B– dokumenty związane z zatrudnieniem pracownika (umowa, zaświadczenie lekarskie, szkolenia BHP),
  • C– dokumenty wystawiane po zwolnieniu pracownika (świadectwo pracy, wypowiedzenie),
  • D– miejsce na przechowywanie dokumentów związanych z ponoszeniem przez pracownika odpowiedzialności porządkowej lub odpowiedzialności określonych w innych przepisach.

Od stycznia 2019 pracodawcy mają możliwość prowadzenia akt osobowych w sposób elektroniczny. Wprowadzenie e-teczek niesie za sobą wiele korzyści dla jednostek zatrudniających pracowników.

Po pierwsze jest to ogromna oszczędność powierzchni biurowej, pracodawcy nie muszą przeznaczać dodatkowego miejsca na archiwum do przechowywania dokumentacji. To również oszczędność finansowa- nie ma już konieczności wprowadzania zabezpieczeń w postaci alarmów, zamykanych szaf czy tworzenia odrębnych procedur dostępu do dokumentacji, aby dane pracowników nie wpadły w niepowołane ręce.

Wdrożenie systemu e-teczki przyczynia się do odciążenia pracowników działów kadrowych ze żmudnych i czasochłonnych czynności, ten czas mogą poświęcić na bardziej wymagające obowiązki. Ponad to prowadzenie dokumentacji w postaci elektronicznej gwarantuje pełne dostosowanie do wymogów stawianych przez RODO.

Kolejnym rozwiązaniem, które wprowadza firmę na wyższy poziom obsługi swoich pracowników jest system e-urlopów. Jest to inwestycja w samoobsługę pracowniczą. Przekazanie pracownikowi prostych procesów kadrowych do samodzielnej obsługi, umożliwia większą swobodę i samokontrolę. Tym samym dział kadr i płac zaoszczędza czas, który dotychczas przeznaczał na przepisywanie ręczne dokumentów. Zautomatyzowanie cyklicznych zadań, dotyczących m.in. wyliczania zastępstw czy przesyłania dokumentów, sprawi, że praca każdego z użytkowników stanie się o wiele wydajniejsza.

Dzięki zastosowaniu e-urlopu, pracownicy mogą samodzielnie w sposób elektroniczny składać wniosek urlopowy, zaległy lub na żądanie. Dzięki temu ekologicznemu rozwiązaniu pracodawca, pracownicy oraz działy HR mają pełen dostęp do wniosków i mogą w łatwy sposób kontrolować ich status.

Usługa e-teczki oraz e-urlopu stanowi część pełnej obsługi kadrowo- płacowej. Decydując się na przekazanie jej specjalistom Mac Auditor, nasz klient może być pewien, że dokumentacja pracownicza będzie prowadzona w sposób rzetelny i bezpieczny przy zachowaniu obowiązujących przepisów prawa. Dodatkowo oferujemy nie tylko przechowywanie dokumentacji w formie elektronicznej, ale również na życzenie klienta, możemy przechowywać ją w sposób standardowy- papierowo. Oferta dostosowana jest indywidualnie do potrzeb danego przedsiębiorcy.

Informacje o usługach