Księgowość

Naszym klientom gwarantujemy kompleksową obsługę księgowo- podatkową. Wspieramy w tworzeniu działów księgowych w firmie oraz prowadzimy nadzór nad ich funkcjonowaniem

Księgowość

Usługi księgowe i podatki

Naszą ofertę kierujemy do klientów, którym zależy na rozwoju potencjału swojej firmy, koncentracji na głównej działalności oraz na redukcji kosztów funkcjonowania. Zapewniamy prowadzenie księgowości oraz podatków zgodnie z przepisami prawa. Oferujemy współpracę z zespołem doświadczonych profesjonalistów, którzy na bieżąco aktualizują swoją wiedzę oraz posiadają dostęp do najnowszych narzędzi.

Nasza oferta obejmuje w szczególności:

Obsługa VAT podmiotów zagranicznych 

W szczególnych sytuacjach podmiot zagraniczny ma również obowiązek zarejestrowania się w Polsce jako podatnik podatku VAT, rozliczania polskiego podatku VAT oraz składania stosownych deklaracji VAT.  

Przykładami takich podmiotów są m.in.: 

  • przedsiębiorcy zagraniczni, którzy ustanowili w Polsce stałe miejsce wykonywania swojej działalności gospodarczej, z którego to miejsca świadczą usługi lub dokonują dostawy towarów, dla których miejscem świadczenia jest terytorium Polski; 
  • przedsiębiorcy zagraniczni, którzy nie ustanowili w Polsce stałego miejsca wykonywania swojej działalności gospodarczej, ale dokonują na terytorium Rzeczpospolitej dostaw towarów, lub świadczą usługi, dla których to oni, a nie nabywca, są zobowiązany do rozliczenia należnego podatku VAT.   

Nasi specjaliści oferują pomoc przedsiębiorcom zagranicznym przy zebraniu odpowiednich dokumentów do rejestracji oraz przy rejestracji. Wspierają przy wyjaśnianiu nieprawidłowości w komunikacji z urzędami. Po ustanowieniu podatnika czynnym płatnikiem, prowadzą pełną obsługę VAT. Komunikacja z klientem odbywa się w języku polskim bądź angielskim.  

Informacje o usługach